Burslar

Kredi Yurtlar Kurumu tarafından üniversitemize ayrılan kontenjanlara göre öğrencilerimize eğitim-öğretim yılı boyunca burs verilmektedir. Ayrıca öğrencilerimiz, kamu ve özel sektör kuruluşları ile birçok dernek, vakıf ve şirket tarafından karşılıklı / karşılıksız olarak verilen burs veya kredi imkânlarından da yararlanabilmektedir.

Üniversitemiz, ihtiyaç sahibi öğrenciler için eğitim- öğretim dönemi içerisinde ortalama 1.000-1.500 kişiye yemek bursu yardımı yapmaktadır. Öğrencilerimize, ihtiyaç durumlarına göre elektronik ortamda seçim yapılarak burs hakkı verilmektedir. Yemek bursu olan öğrencilere günde 1 öğün olmak kaydıyla öğle veya akşam yemeği verilmektedir.

Üniversitemiz ayrıca, "SDÜ Askıda Yemek" sloganı ile başlattığı sosyal sorumluluk projesi çerçevesinde oluşturduğu uygulama ile ihtiyaç sahibi öğrencilere, ücretsiz yemekhane hizmetlerinden yararlanma imkanı sağlamaktadır. Gönüllü katılımcılarımızın maddi katkıları bir havuzda toplanarak sadece yardıma ihtiyaç duyan öğrencilerimize ‘askıda yemek’ olarak takdim edilmektedir. Detaylı bilgiye ulaşmak için tıklayınız.

Tekstil Mühendisliği Bölümünü tercih eden öğrencilere burs imkanı;
Burs miktarları;
•    İlk 20 Bin: Asgari Ücret
•    20 – 50 Bin: Asgari Ücretin %70’i
•    50 – 80 Bin: Asgari Ücretin %50’si

Burstan faydalanabilmek için;  
Öğrencinin üniversiteye giriş sınavında başarı sıralamasının ilk 80.000 içerisinde olması, ilk 5 tercihinden birinin “Tekstil Mühendisliği” olması ve bu tercihine yerleşmiş olması ve  her yıl 4 üzerinden 2,5 (100 üzerinden en az 65) genel not ortalamasına sahip olması gerekmektedir.
Burs hazırlık bölümü olan tekstil mühendisliği bölümlerinde 5 yıl, hazırlık olmayan bölümlerde ise 4 yıl boyunca verilmektedir.
Burs ile ilgili detaylı bilgiye ulaşmak için tıklayınız
Burs hazırlık bölümü olan tekstil mühendisliği bölümlerinde 5 yıl, hazırlık olmayan bölümlerde ise 4 yıl boyunca verilmektedir.