Burslar

Kredi Yurtlar Kurumu tarafından üniversitemize ayrılan kontenjanlara göre öğrencilerimize eğitim-öğretim yılı boyunca burs verilmektedir. Ayrıca öğrencilerimiz, kamu ve özel sektör kuruluşları ile birçok dernek, vakıf ve şirket tarafından karşılıklı / karşılıksız olarak verilen burs veya kredi imkânlarından da yararlanabilmektedir.

Üniversitemiz, ihtiyaç sahibi öğrenciler için eğitim- öğretim dönemi içerisinde ortalama 1.000-1.500 kişiye yemek bursu yardımı yapmaktadır. Öğrencilerimize, ihtiyaç durumlarına göre elektronik ortamda seçim yapılarak burs hakkı verilmektedir. Yemek bursu olan öğrencilere günde 1 öğün olmak kaydıyla öğle veya akşam yemeği verilmektedir.

Üniversitemiz ayrıca, "SDÜ Askıda Yemek" sloganı ile başlattığı sosyal sorumluluk projesi çerçevesinde oluşturduğu uygulama ile ihtiyaç sahibi öğrencilere, ücretsiz yemekhane hizmetlerinden yararlanma imkanı sağlamaktadır. Gönüllü katılımcılarımızın maddi katkıları bir havuzda toplanarak sadece yardıma ihtiyaç duyan öğrencilerimize ‘askıda yemek’ olarak takdim edilmektedir. Detaylı bilgiye ulaşmak için tıklayınız.