Yurt ve Ulaşım İmkanları

Yurt İmkânları

Üniversitemizin Doğu-Batı Yerleşkesi ve yakınlarında , Kredi Yurtlar Kurumuna bağlı 4 adet kız yurt binası (8500 kişi kapasiteli) ile şehir merkezinde yine Kredi Yurtlar Kurumuna bağlı 2 adet erkek yurdu (4320 kişi kapasiteli) bulunmaktadır. Detaylı bilgi için tıklayınız.

Isparta merkezde ve Yerleşke yakınlarında ise öğrencilere yönelik, her bütçeye uygun apartlar ve özel yurtlar da bulunmaktadır. 

Ulaşım

Karayolu

İlimizin İzmir-Konya ve Ankara-Antalya hattı üzerinde olması nedeniyle değişik otobüs işletmeleri ilimize uğramakta ve büyük yerleşim merkezleri dışında diğer uzak illerimize de ulaşım sağlanmaktadır. 

Komşu iller olan Antalya, Burdur, Konya ve Afyonkarahisar'a karayolu ile devamlı ulaşım sağlandığı gibi, Ankara, İstanbul, İzmir gibi büyük illere de her gün günde birkaç kez direkt otobüs imkânı bulunmaktadır.

Havayolu 

Süleyman Demirel Havalimanı üniversitemize 27 km uzaklıkta olup, merkeze 35-40 km uzaklıktadır. Havalimanında çeşitli illere direkt ya da aktarmalı uçuşlar bulunmaktadır. 

Demiryolu

Göller Ekspresi Demiryolu seferleri, Isparta (Burdur)-İzmir (Basmane) hattında toplamda 262 yolcu kapasiteli 4 vagonlu setlerden oluşmaktadır. Göller Ekspresi Güzergahı; Burdur, Isparta, Gümüşgün, Denizli, Nazilli, Aydın güzergâhını izleyerek İzmir'e ulaşacak şekilde devam etmektedir.